TehotenskáKalkulačka.sk

  Prihlásenie
  Registrácia
  Domov
  Mobil
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  1. Trimester
  2. Trimester
  3. Trimester
  Pôrod
  Pôrodnica
  Bábatko
Ultrazvuk
Magnetická Rezonancia
Zdravie2. Týždeň
Admin
Admin
..

..

..

..

Vlož foto
1. Trimester - 2. Týždeň (1. Mesiac). Ešte stále nie ste tehotná, ale stane sa tak na konci tohoto týždňa. Vaše telo sa pripravuje, výstelka maternice dozrieva a je pripravená na prijatie oplodneného vajíčka. Ak by sa tak nestalo (ale my vieme, že sa tak stane), neoplodnené vajíčko zanikne a stratí sa v normálnom výtoku a Vy dostanete bežnú menštruáciu.

Ale v našom prípade sa okolo 14 dňa vajíčko uvoľní z vaječníka, bude takmer vystrelené do chápadiel vajíčkovodu a pomocou najrôznejších riasiniek a iných pohybových mechanizmov bude transportované smerom do maternice. Toto celé zaberie len niekoľko hodín. Vajíčko je pripravené na stretnutie s mnohými miliónmi zbojníkov, ale len jeden z nich bude ten pravý.

Takže na konci tohoto druhého týždňa naznačíte Vašej drahej polovičke, že je čas mať bábätko. Vykonajú sa potrebné úkony a prežijete nezabudnuteľnú noc, deň, podvečer a pre istotu ešte aj ráno. Orgazmus šancu na oplodnenie zvyšuje.Pri orgazme sa čípok sťahuje a ponára svoj otvor do priehlbeniny na konci vagíny, kde sa obvykle usadí obrovské množstvo spermií a týmito pohybmi a kontrakciami nasáva spermie do maternice. Tá sa tiež rytmicky sťahuje čím uľahčuje pohyb spermií smerom do vajcovodov.

A teraz to príde. Na vajíčko vo vajcovode (alebo už v maternici) zo všetkých strán zaútočia 23 chromozómoví bičíkovci od Vašej drahej polovičky. Vajíčko kuká dokola a zapáči sa mu ten najsilnejší a najkrajší bičíkovec. Tomu povie áno, a ten sa prevŕta cez stenu vajíčka a obnaží svoj obsah.

23 otcových a 23 maminých chromozómov sa spojí a nový život práve začína1. Týždeň 3. TýždeňDruhy Týždeň


face.png
18/2/14, 23:11:06
Ahoj cakat kazdy mesiac na vysledok,,,ci sa uz onec podarilo otehotniet ,,,,v marci zase budem urcite sklamana ,,,,uff som toho cakania unavena a tie tehotenske naznaky ma zdrcuju
face.png
18/2/14, 16:12:17
Co nevladzes?
face.png
17/2/14, 23:13:19
Kaslem na vsetko uz nevladzem


Najnovšie
  Júnovky 2023
  Novembrovky 2023
  Decembrovky 2023
  Januárovky 2024
  Februárovky 2024
Obľúbené
  Čínsky kalendár
  Fetálna váha a dľžka
  Výpočet BMI
  Všetky Diskusie
  Decembrovky 2022
  Jonášová metóda
  Čínska metóda
  10. Týždeň
  UK
  31. Týždeň
  7. Týždeň
  Ako otehotnieť
  1. Týždeň
  14. Týždeň
  9. Týždeň
  Pôrod 2. fáza a epiziotómia
  Oznámenia tehotenstva
  41. Týždeň
  40. Týždeň
  39. Týždeň
  38. Týždeň
  37. Týždeň
  36. Týždeň
  35. Týždeň
TOPlist