TK
Ak otehotniete dnes 23/9/2021, dátum pôrodu bude okolo 16/6/2022.

| More

  Domov
  Nová Kalkulačka
  Prihlásenie
  Registrácia
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  Prvý Trimester
  Druhý Trimester
  Tretí Trimester
  Pôrod
  Termíny Pôrodu
  Bábatko
ZDRAVIE
Výpočet BMI
Šiesta choroba
Piata choroba
H1N1 Chrípka
STD


Lenka

1. Trimester 33% 1. Trimester
2. Trimester 33% 2. Trimester
3. Trimester 34% 3. Trimester
0%
Lenka
Lenka
Lenka..

..

..

..

Vlož foto
Ahojte, čítam tu Vaše príbehy a nedá mi nepodeliť sa aj o ten svoj. Aj keď na to dodnes zle spomínam. Môj príbeh sa začal pred šiestimi rokmi, kedy sme s partnerom (teraz už bývalým) chceli mať dieťa. Pokúšali sme sa o to štyri roky, no bohužiaľ. Po niekoľkých návštevách gynekológa a častých vyšetreniach znela moja diagnóza: Nikdy neotehotnieš prirodzenou cestou! Máš pokrútené vaječníky a maternicu uloženú inak, ako by mala byť.

No čo už, so slzami v očiach a utrápená som sa ale naďalej nevzdávala. Nič. Po čase sme sa s partnerom rozišli – nie kvôli tomuto problému.

Dva roky som bola sama, až prišiel môj terajší manžel. Poznali sme sa už dlhšie z práce, skôr z videnia, až jedného dna sme sa dali do reči a ruka bola v rukáve. Samozrejme som mu o svojom probléme povedala a úprimne povedané, čakala že sa na mna vykašle, ale jemu to vôbec neprekážalo. Samozrejme sme si ani v sexe nedávali pozor. Veď načo?? Otehotnieť nemôžem.

O mesiac som išla k lekárovi s tým, že mám zápal a že mi to kvôli tomu asi mešká (meškalo tri týždne). Robila som si naivne aj test, a bol negatívny. Po príchode do ambulancie a vyšetrení moja diagnóza znela: máš zápal a si tehotná!!

PROSÍM?????

Ako je to možné?? Veď ste mi hovorili že nikdy neotehotniem prirodzenou cestou – bez odpovede lekára. A môj partner?? Veď sme spolu mesiac! Keď som prišla domov a oznámila mu túto správu, veľmi sa potešil. Rodina bola z toho síce zošokovaná, ale boli radi. Z oboch strán to bolo prvé vnúča. Lenže nikdy nemôžete byť šťastný stále. Moje ďalšie problémy nastali začiatkom 4. mesiaca tehotenstva.

„Dieťaťko nie je v poriadku, má obrovskú cystu v brušnej dutine, ktorá mu tlačí na všetky orgány a ako bude rásť, tak orgány sa nebudú vyvíjať“.

Po tomto ma okamžite môj doktor poslal do nemocnice na vyšetrenia. Tak som išla do špitálu, kde nado mnou stáli 3. lekári a všetci sa zhodli: „musí to ísť preč“!

Zaliali ma slzy, a to nehovorím o mojom partnerovi. Prvý krát som videla plakať chlapa. Lekári nám nedávali absolútne žiadnu šancu. Na rozmyslenie, či pôjdem na potrat, alebo to riskneme a budeme mať „určite“ postihnuté dieťa, som mala 2 dni. Po mnohých zvažovaniach sme sa rozhodli pre prvú možnosť, aj keď s ťažkým srdcom. Zbalila som si tašku a zavolala svojmu doktorovi, a on mi do telefónu oznámil: na potrat je neskoro, keďže ešte nemáš žiadne deti, nebudeme riskovať. Nemuselo by sa to podariť a už by si ich nemusela nikdy mať. Potrat sa nekonal – nikto si to nechcel zobrať na svedomie.

Na moju otázku „čo teraz“? mi odpovedali: dieťa budete ďalej nosiť a uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. V prípade, že sa to bude uberať zlou cestou, vyvoláme vám v 6. mesiaci pôrod a porodíte mŕtve bábo. Po tomto som sa už psychicky zrútila a nebyť môjho partnera a rodiny, asi by som už niekde skončila.

O mesiac na to som absolvovala amniocentézu, tie, ktoré zažili, vedia čo sú tri týždne dlhého čakania na odpoveď: je vaše dieťa postihnuté alebo nie? Našťastie všetko dobre dopadlo a my sme sa dozvedeli, že čakáme zdravé dievčatko.

Tehotenstvo pokračovalo, a na moje želanie bez problémov. Doktori krútili hlavami, že čo som s tým dieťaťom robila, keď tá cysta úplne zmizla. Po uplakanom deväťmesačnom tehotenstve som nakoniec 19. októbra 2006 porodila krásnu zdravú dcérku, ktorá nám robí ustavične radosť – nemusela tu už dávno byť. Chcem len všetkým tým, čo sa pokúšajú, ale aj tým čo čakajú bábo povedať, nikdy sa nevzdávajte a neverte doktorom všetko, čo Vám povedia!!

Lenka


Mate aj Vy svoj pribeh s ktorym by ste sa chceli podelit s ostatnymi? Poslite ho aj s fotografiami na adresu tehotenstvo zavinac gmail.com.

Lenka


face.png
5/3/19, 17:45:07
Ďakujeme Ti za príspevok, je mi ľúto, že máš túto skúsenosť. Držím palce, aby ďalšie už také neboli. Aj u mojej netere vychádzali zle testy z genetiky, že by mali byť jej deti postihnuté a narodili sa jej zdravé deti. Ale obecne to boli tie nie veľmi spoľahlivé testy, ktoré ukradnú kľudné a šťastné chvíle tehotenstva. Zanechajú na srdci jazvu.
face.png
5/3/19, 15:40:36
Velmi poucny pribeh.


  Septembrovky 2021
  Októbrovky 2021
  Novembrovky 2021
  Decembrovky 2021
  Januárovky 2022
  Februárovky 2022
  Marcovky 2022
  Aprílovky 2022
  Májovky 2022
  Júnovky 2022
Obľúbené
  Čínsky kalendár
  Fetálna váha a dľžka
  Výpočet BMI
  Všetky Diskusie
  Nové fórum
  Košice
  1. Týždeň
  6. Týždeň
  27. Týždeň
  Nemecko
  14. Týždeň
  Snažilky
  Ako otehotnieť
  Papierovačky
  5. Týždeň
  7. Týždeň
  13. Týždeň
  Februárovky 2012
  8. Týždeň
  Augustovky 2014
  Priemerná fetálna dĺžka
  Marcovky 2012
  10. Týždeň
  9. Týždeň
  33. Týždeň
TOPlist